Friday, May 08, 2015

Naming and Shaming – The List Of Israel’s Agents Within British Politics

Aberconwy                                        Guto Bebb                             Conservative
Aberconwy                                        Mary Wimbury                      Labour
Aldridge Brownhills                         Ian Garrett                             Lib Dem
Banbury                                             John Howson                       Lib Dem
Barrow & Furness                            Simon Fell                            Conservative
Battersea                                           Jane Ellison                         Conservative
Beaconsfield                                    Dominic Grieve                    Conservative
Belfast South                                    Rodney McCune                 UUP
Bexhill & Battle                                 Geoffrey Bastin                    UKIP
Birkenhead                                       Clark Vasey                          Conservative
Blackpool South                              Peter Wood                           Conservative
Bognor Regis & Littlehampton      Francis Oppler                      Lib Dem
Bolsover                                            Peter Bedford                       Conservative
Bolton West                                      Chris Green                          Conservative
Bournemouth East                          Tobias Ellwood                     Conservative
Bournemouth East                          David Hughes                      UKIP
Bournemouth East                          Peter Stokes                         Labour
Bournemouth West                         Conor Burns                         Conservative
Bradford West                                   Celia Hickson                       Green
Braintree                                            Matthew Klesel                     Lib Dem
Brent Central                                    Stephen Priestly                  UKIP
Brigg & Goole                                   Andrew Percy                       Conservative
Brighton Kemptown                        Paul Chandler                      Lib Dem
Brighton Pavilion                             Nick Yeomans                      Independent
Burnley                                              Sarah Cockburn-Price        Conservative
Bury North                                         Richard Baum                      Lib Dem
Bury North                                         David Nuttall                         Conservative
Bury South                                        Daniel Critchlow                  Conservative
Bury South                                        Ivan Lewis                             Labour
Carlisle                                              Lorraine Birchall                  Lib Dem
Carmarthen W & S Pembs             Selwyn Runnett                   Lib Dem
Carshalton & Wallington                Ashley Dickenson               Christian People’s Alliance
Chatham & Aylesford                      Tristan Osborne                   Labour
Cheadle                                             Shaun Hopkins                    UKIP
Chelmsford                                       Simon Burns                         Conservative
Chingford & Woodford Green       Iain Duncan-Smith              Conservative
Chippenham                                    Michelle Donelan                Conservative
Chipping Barnet                              Victor Kaye                            UKIP
Chipping Barnet                              Theresa Villiers                    Conservative
Christchurch                                     Christopher Chope              Conservative
Cleethorpes                                      Martin Vickers                      Conservative
Corby                                                 Jonathan Hornett                Green
Corby                                                 Tom Pursglove                    Conservative
Crawley                                             Henry Smith                         Conservative
Dudley South                                   Mike Wood                            Conservative
Ealing Central & Acton                   Rupa Huq                             Labour
East Antrim                                       Sammy Wilson                     DUP
East Belfast                                       Gavin Robinson                  DUP
East Devon                                       Stuart Mole                           Lib Dem
East Ham                                           David Thorpe                      Lib Dem        
East Kilbride, Strathaven & L         Lisa Cameron                     SNP
Eastbourne                                       Paul Howard                        Independent
Edinburgh North & Leith                Alan Melville                        UKIP
Enfield North                                    Cara Jenkinson                   Lib Dem
Epping Forest                                   Eleanor Laing                     Conservative
Epping Forest                                   Mark Wadsworth                 Young People’s Party
Erith & Thamesmead                      Sidney Cordle                     Christian People’s Alliance
Exeter                                                 Dom Morris                         Conservative
Finchley & Golders Green             Jonathan Davies                 Lib Dem
Finchley & Golders Green             Mike Freer                             Conservative
Finchley & Golders Green             Richard King                         UKIP
Finchley & Golders Green             Sarah Sackman                   Labour
Folkestone & Hythe                         Claire Jeffrey                        Labour
Grantham & Stamford                     Barrie Fairbairn                    Labour
Hammersmith                                   Millicent Scott                       Lib Dem
Hammersmith                                   Richard Wood                      UKIP
Hampstead & Kilburn                      Maajid Nawaz                      Lib Dem
Hampstead & Kilburn                      Magnus Neilson                  UKIP
Hampstead & Kilburn                      Tulip Siddiq                          Labour
Hampstead & Kilburn                      Simon Marcus                      Conservative
Harborough, Oadby & Wigston     Edward Garnier                    Conservative
Harrow East                                      Bob Blackman                      Conservative
Harwich & North Essex                  Mark Hughes                        UKIP
Hemel Hempstead                           Howard Koch                       UKIP
Hemsworth                                        Martin Roberts                     Yorkshire First
Hendon                                             Andrew Dismore                  Labour
Hendon                                             Raymond Shamash             UKIP
Hertford & Stortford                          Michael Green                      Lib Dem
Hertsmere                                          Oliver Dowden                     Conservative
Horsham                                            Martyn Davis                         Labour
Horsham                                            Jeremy Quin                         Conservative
Hove                                                   Graham Cox                         Conservative
Ilford North                                        Lee Scott                               Conservative
Ilford North                                        Wes Streeting                       Labour
Ipswich                                              Chika Akinwale                    Lib Dem
Islington South & Finsbury            Pete Muswell                        UKIP
Kingston & Surbiton                        James Berry                          Conservative
Lagan Valley                                     Alan Love                              UKIP
Lagan Valley                                    Trevor Lunn                          Alliance
Leeds North East                             Fabian Hamilton                  Labour
Leeds North East                             Warren Hendon                   UKIP
Leeds North East                             Simon Wilson                       Conservative
Leeds North West                            Greg Mulholland                  Lib Dem
Leicester East                                   Susanna Steptoe                 UKIP
Lewisham East                                 Heidi Alexander                   Labour
Liverpool Wavertree                        Luciana Berger                    Labour                      
Livingston                                         Charles Dundas                  Lib Dem
Loughborough                                 Steve Coltman                      Lib Dem
Louth & Horncastle                         Victoria Atkins                      Conservative
Manchester Withington                  Mark Davies                          UKIP
Meon Valley                                      Dave Alexander                   UKIP
Mid Norfolk                                        Anna Coke                            UKIP
Mid Sussex                                       Toby Brothers                       UKIP
Mitcham & Morden                          Richard Hilton                      UKIP
Newbury                                            Catherine Anderson           UKIP
Newcastle-upon-Tyne East           Nick Brown                           Labour
Newcastle-upon-Tyne North         Violet Rook                           North East Party
North Antrim                                     Jayne Dunlop                       Alliance
North Antrim                                     Ian Paisley Jnr                     DUP
North Belfast                                     Nigel Dodds                          DUP
North East Fife                                 Huw Bell                                Conservative
North East Fife                                 Tim Brett                                Lib Dem
North West Hampshire                   Andrew Adams                     Labour
Nottingham South                           Tony Sutton                          Lib Dem
Penistone & Stocksbridge              Graeme Waddicar                UKIP
Penrith & The Border                      Neil Hughes                         Lib Dem
Plymouth Sutton & Devonport      Oliver Colville                       Conservative
Poplar & Limehouse                       Elaine Bagshaw                  Lib Dem
Portsmouth North                            John Ferrett                          Labour
Redditch                                            Karen Lumley                       Conservative
Richmond Park                                Andree Frieze                       Green
Richmond Park                                Zac Goldsmith                      Conservative
Richmond Park                                Sam Naz                                UKIP
Richmond Park                                Robin Meltzer                       Lib Dem
Rochester & Strood                         Kelly Tolhurst                       Conservative
Romsey & Southampton North     Ben Nicholls                         Lib Dem
Ross, Skye & Lochaber                  Philip Anderson                   UKIP
Ruislip, Northwood & Pinner         Gerrard Barry                        UKIP
Ruislip, Northwood & Pinner         Michael Borio                       Labour
Ruislip, Northwood & Pinner         Nick Hurd                              Conservative
Sheffield Hallam                              Ian Walker                             Conservative
Sheffield Heeley                              Howard Denby                     UKIP
Somerton & Frome                          Alan Dimmick                       UKIP
South Belfast                                    Paula Bradshaw                  Alliance
South Cambridgeshire                   Sebastian Kindersley          Lib Dem
South Northamptonshire                Tom Snowdon                      Lib Dem
South West Surrey                          Jeremy Hunt                         Conservative
Stockport                                           Daniel Hamilton                   Conservative
Stockton South                                Ted Strike                              UKIP
Stone                                                 Martin Lewis                         Lib Dem
Stangford                                          Jim Shannon                        DUP
Stratford-on-Avon                            Elizabeth Adams                  Lib Dem        
Stratford-on-Avon                            Nadhim Zahawi                   Conservative
Surrey Heath                                   Laween Atroshi                    Labour
Tatton                                                 Stuart Hutton                       UKIP
Tooting                                               Dan Watkins                        Conservative
Vale of Glamorgan                          David Paul Morgan             Lib Dem
Wallasey                                            Chris Clarkson                     Conservative
Warrington North                             Sarah Hayes                         Green
Warrington South                            Nick Bent                               Labour
Warwick & Leamington                   Chris White                           Conservative
West Worcestershire                       Julian Roskams                   Green
Wimbledon                                        Stephen Hammond             Conservative
Witham                                              Priti Patel                               Conservative
Witham                                              Garry Cockrill                        UKIP
Woking                                              Chris Took                             Lib Dem
Worsley & Eccles South                 Iain Lindley                           Conservative
Wythenshawe & Sale East            Victor Chamberlain             Lib Dem
Ynys Mon                                          Nathan Gill                            UKIP

2 comments:

Anonymous said...

SANDY HOOK: Wolfgang Halbig goes for the jugular in FOIA Hearing Featured .


http://veteranstruthnetwork.com/index.php/sport/item/242-sandy-hook-wolfgang-halbig-goes-for-the-jugular-in-foia-hearing

Anonymous said...

BRITAIN RUN BY AGENTS OF FOREIGN POWERS?



http://aangirfan.blogspot.co.uk/2008/12/britain-run-by-agents-of-foreign-powers.html

Were a 'band of sons' behind Manchester attack...? Bomber was part of gang of disaffected young men who fought alongside their fat...